Tetragon T900 střed

Zobrazeno v Plast

 

                

 

Výchozí profil

Základní údaje:

počet komor rámu 6
počet komor křídla 6
stavební hloubka 82,5 mm
pohledová šířka 119 mm 
zasklení 1,1 až 0,5 W/m2K
těsnění trojité středové

Profilová řada T900 je dnes základní profilovou řadou naší firmy.

Tento systém sjednocuje ve stavební hloubce 83 mm stejnou měrou charakteristické přednosti středového i dorazového těsnění. Velká konstrukční hloubka, šest komor v profilech rámu i křídla v souladu s třemi těsnícími rovinami jsou zárukou pro vynikající tepelnou i zvukovou izolaci.

Flexibilní středové těsnění v polodrážce rámu výrazně přispívá ke zlepšení tepelně-izolačních vlastností. Přispívá i k ochraně kování před působením vlhkosti, a ovlivňuje tak pozitivně funkčnost okna i za nízkých teplot.

Pro zlepšení tepelné izolace je křídlo už z továrny vybaveno těsněním v zasklívací drážce křídla. Vysoká hloubka zapuštění skla při výšce přesahu 26 mm významným dílem přispívá k ještě většímu snížení prostupu tepla v oblasti zasklívací drážky a snižuje riziko koncentrace.

Díky těmto všem faktorům je u tohoto profilu dosaženo vynikající hodnoty Uf = 0,92 W/m2K, což je vhodné i pro okna do pasivních domů. To vše se standardní ocelovou výztuží, která zajišťuje maximální pevnost okna.

Tetragon T800 doraz

Zobrazeno v Plast

 

 

Základní údaje:

počet komor rámu 6
počet komor křídla 6
stavební hloubka 74 mm
pohledová šířka 116 mm
zasklení 1,1 až 0,6 W/m2K

Tato profilová řada s dorazovým těsněním bývala základní řadou firmy Tetragon CB. Dnes už ji však považujeme za překonanou a preferujeme ostatní řady (T900, T700, KUBUS), které mají navíc středové těsnění. Na zvláštní přání zákazníka jsme schopni okna vyrobit i z této řady, pokud se jedná např. o dostavbu objektu, kde byla v minulosti osazena tato okna, jinak ale toto v dnešní době již nedoporučujeme, již existují lepší možnosti.

 

 

 

Tetragon T300 střed

Zobrazeno v Plast

aluplast malĂ˝ 

                

 Základní údaje:

 

počet komor rámu 6
počet komor křídla 6
stavební hloubka 85 mm
pohledová šířka 120 mm 
zasklení 1,1 až 0,5 W/m2K
těsnění trojité středové

Novinkou v našem sortimentu je profilová řada T300.

Mezi její hlavní výhody patří stavební hloubka 85mm a pevné středové těsnění, to vše při zachování velmi příznivé ceny. Právě kombinace nejvyšší kvality a dobré ceny z této řady dělá náš přední profil.

Profily mají Uf = 1,0 W/m2k, díky čemuž je dosaženo výsledných hodnot Uw až 0,76 W/m2K (při použití trojskla s Ug = 0,5 W/m2K). Pevné středové těsnění zaručuje i vyšší ochranu proti vloupání.

Barevné provedení u těchto oken je buď standardní bílé, jednostranná nebo oboustranná fólie, nebo hliníkové opláštění lakované na libovolný RAL odstín. Z nabízených fólií určitě stojí za zmínku fólie VLF, které mají hrubší ražbu velmi podobnou opravdové struktuře dřeva, nebo naopak hladké fólie.

Další velkou výhodou této řady je možnost použití vloženého hliníkového prahu do balkonových dveří. Tím je snížena výška profilu, který se musí u balkonových dveří překračovat, zároveň ale v dolní části rámu zůstanou v tomto případě 2 těsnící roviny. Toto řešení je u plastových balkonových dveří v kombinaci se sníženým prahem zcela unikátní a je bez obav vhodné i do obytných prostor, aniž by hrozilo riziko špatné těsnosti v dolní prahové části.

Stejně jako u našich ostatních profilových řad, i zde je možnost použít skryté kování.

 

Tetragon LUMAXX

Zobrazeno v Plast

 

 

                      

NOVINKA !!!

Základní údaje:

počet komor rámu 6
počet komor křídla 6
stavební hloubka 82,5 mm
pohledová šířka 103 mm 
zasklení 1,1 až 0,5 W/m2K
těsnění trojité středové

Tato profilová řada vychází typově z řady T900, má však pohledově užší křídlo. Okna z těchto profilů jsou vhodná zejména do rekonstrukcí starších budov, kde byla doposud stará dřevěná okna. Jejich výměna za standardní plastová okna pak často vypadá nepatřičně, protože místo původního úzkého dřevěného rámu + křídla je okno najednou "samý plast". Profilová řada LUMAXX je pro tyto případy ideální. U dvoukřídlých oken navíc doporučujeme použití velmi úzkého štulpu (tzv. monoštulp), tím je okno proporčně velmi podobné původnímu dřevěnému oknu a na budově nepůsobí rušivě. Velmi dobře řešitelná jsou i trojkřídlá okna, kde ve srovnání s "klasickým" plastovým oknem může být v součtu o 10-15cm méně plastu a více skla.

Okna LUMAXX lze ale samozřejmě použít i do novostaveb nebo novějších budov, pokud zákazník preferuje pohledově užší profily.

Okna jsou dostupná ve standardní bílé barvě nebo samozřejmě i v kompletním vzorníku dekorových fólií. Osvědčená pro tyto případy je mimo jiných i krémově bílá fólie.  

Pro zaručení dobrých statických vlastností všechna skla v této profilové řadě automaticky vlepujeme do křídla.

Šířka profilů u dvoukřídlého štulpového okna:

Tetragon T100 střed

Zobrazeno v Plast

 

 

                

 Základní údaje:

 

výztuž v rámu Powerdur
křídlo skryté
stavební hloubka 70 mm
pohledová šířka 110 mm 
zasklení 0,5 W/m2K
těsnění trojité středové

Další novinkou v našem sortimentu je profilová řada T100.

Jedná se o desginové řešení, které sleduje nejnovější trend čisté a štíhlé optiky fasád.

Hlavním rysem je skryté křídlo, hliníkové opláštění rámu a středové těsnění. Rám není vyztužen klasickou ocelovou výztuží, ale je zde použit systém Powerdur - vyztužení pomocí sklolaminátu. Běžně používané ocelové výztuže mají velkou tepelnou vodivost, a tím zhoršují celkové Uw okna. Tento problém zde odpadá, a tak i při použití relativně malé stavební hloubky profilu je dosaženo lepších hodnot Uf, než kolik mají profily s větší stavební hloubkou s ocelovou výztuží.

Vnější strana okenních rámů je vždy překryta hliníkovým oplášením, které se lakuje na libovolný RAL odstín (v nabídce jsou barvy ve standardním hladkém provedení, ale i velmi odolné a efektní hrubé provedení, případně se dá dosáhnout i vzhledu dřevodekoru).

Profily mají Uf = 1,0 W/m2k, díky čemuž je dosaženo výsledných hodnot Uw až 0,71 W/m2K (při použití trojskla s Ug = 0,5 W/m2K). Pevné středové těsnění zaručuje i vyšší ochranu proti vloupání.

Stejně jako u našich ostatních profilových řad, i zde je možnost použít skryté kování.