Skla

Zobrazeno v Plast

Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates

Izolační dvojskla a trojskla jsou jednou z nejdůležitějších součástí oken. Svou velkou plochou sklo zásadně ovlivňuje vlastnosti  celého produktu. Výběru vhodného typu zasklení by tedy měla být věnována maximální pozornost.

Správnou volbou skla můžete zejména:
Výrazně snížit náklady na vytápění volbou dvojskla nebo ještě lépe trojskla s co nejlepší tepelnou izolací.
Potlačit hlukovou zátěž použitím protihlukových skel .
Chránit svůj dům před nevítanými návštěvníky pomocí bezpečnostních skel.
Zabránit nadměrnému přehřívání interiéru slunečními paprsky skly s různým stupněm ochrany před slunečním zářením.
Použitím ornamentních skel zabráníte nechtěnému nahlížení do vašeho soukromí.
Celkový vzhled oken lze výrazně ovlivnit rozdělením tabulí skla pomocí meziskelních příček o různé síle, konkrétně 8, 18, 26 a 45 mm, nebo příček nalepených na sklo o síle 23 a 33 mm.

Teplý okraj skla
V okrajové zóně izolačního dvojskla vzniká tepelný most, který snižuje celkovou kvalitu izolačního skla. Účinnou  možností ovlivnit tento jev  je nahrazení hliníkového rámečku  nerezovým nebo plastovým s výrazně nižší hodnotou tepelné vodivosti. Tato úprava dostala dnes již ustálený název teplý rámeček nebo okraj. Použitím tohoto rámečku se zlepší hodnota tepelného mostu až o 60% a tím se sníží riziko srážení vodních par na skle.

Naše plastová okna a dveře jsou standardně zasklena minimálně tepelně izolačním dvojsklem CLIMAPLUS PREMIUM 1,1 Ug= 1,1 W/m2K s teplým rámečkem. Náročnějším zákazníkům již běžně okna osazujeme izolačními trojskly s hodnotou Ug = 0,6 a 0,5 W/m2K o celkové tloušče 40 a 48mm.

Jen pro srovnání: starší izolační skla dosahovala v lepším případě hodnoty U = 3,0 W/m2K, při jednoduchém zasklení dokonce jen U = 5,8 W/m2K.