Kování

Zobrazeno v Plast

Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates

Všechna plastová okna Tetragon jsou osazena německým kováním SIEGENIA-AUBI TITAN AF. Jedná se o nejnovější celoobvodové kování, které zvládne veškeré požadavky na funkci moderního všestranného okna. Kování se vyznačuje vysokou flexibilitou s možností sestavit kovací sadu doslova na míru podle konkrétního požadavku.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE: 

 

 Hlavním symbolem je použití hřibového uzavíracího čepu na všech dílech kování bez výjimky. Tento čep se vyznačuje otočnou rolničkou zaručující extrémně lehký chod s minimálním třením a zároveň je výškově nastavitelný, což umožňuje snadné seřizování. Díky svému hřibovému tvaru slouží při použití bezpečnostního rámového protikusu jako bezpečnostní prvek.  

 

Dalším odlišením od jiných běžně používaných kování je zvedač křídla umístěný v dolním rohu, u našich oken osazený standardně na každém, tedy i štulpovém (vedlejším) křídle. Toto řešení zajišťuje dlouhodobou bezproblémovou funkčnost okna, proto jej používáme na všech našich okenních křídlech bez výjimky. Všechna ostatní kování mají zvedač v úrovni kliky, což způsobuje problémy zejména u dvoukřídlého okna, kde se hlavní křídlo přizvedává o vedlejší (štulpové), které obvykle není přizvedáváno vůbec. To způsobuje postupné svěšování obou křídel a jejich následnou horší funkčnost. Naše řešení je v tomto případě neoddiskutovatelně lepší.

 

 

Klademe velký důraz na dostatečný přítlak křídla k rámu, aby byla zaručena dokonalá těsnost oken v zavřeném stavu. Proto například vždy používáme horní pant s uzavíracím bodem, který navíc působí jako dodatečný bezpečnostní prvek. Běžné balkonové dveře osazujeme na zadní straně křídla čtyřmi uzavíracími body (oproti běžně užívaným dvěma).  

 

Všechna křídla mají minimálně jeden bezpečnostní uzavírací bod (včetně štulpových).

 

Všechna otvíravě sklopná křídla s okenní klikou mají vždy pojistku proti chybné manipulaci s klikou při otevřeném křídle.

 
 

Námi používané panty jsou samozřejmě seřiditelné ve všech směrech a to včetně přítlaku na dolním ložisku. To vše při atraktivním designu, kdy ani bez použití krytek nejsou vidět žádné šrouby. Toho se využívá zejména při použití lakovaných pantů (nekrytkovaných), což je častým zvykem zejména v Rakousku či v Německu. Panty mají standardně integrovanou brzdu řešenou formou vícehranného čepu (zajišťující okno v otevřené poloze) a jsou uloženy v plastovém ložisku, což dlouhodobě zajišťuje jejich lehký chod.

 

Štulpová převodovka je blokovaná a nelze jí posunout, pokud v ní je zavřené hlavní křídlo, což významně zvyšuje zabezpečení dvoukřídlého okna před násilným vloupáním.  

 

V nůžkách je integrována pojistka proti přibouchnutí křídla z vyklopené polohy (například průvanem). 

 

Všechna otvíravě sklopná okna lze osadit bez příplatku mikroventilací. 

 

V naší nabídce jsou samozřejmě i jiné typy kování, jako např. základní posuvně sklopné dveře (bez spřažené kliky nebo s ní) nebo luxusní zdvižně odsuvné dveře (tzv. systém Hebe-Schiebe-Tür), které vyrábíme již od roku 2002. Pomocí systému zdvižně odsuvných dveří lze zasklít a otvírat i velké plochy bez nutnosti členění na menší díly, což se využívá nejen u moderních novostaveb.

DOPLŇKOVÉ MOŽNOSTI:

 

Standardní rámové protikusy je možno nahradit bezpečnostními. Tím lze dosáhnout různého počtu bezpečnostních bodů na každém křídle a tedy i různé bezpečnostní třídy oken. 

  Okna lze osadit elektromagnetickými snímači Aerocontrol, které mají při napojení na bezpečnostní systém domu schopnost spustit alarm při pouhém otočení kliky okna ještě před jeho otevřením. Také je lze použít pro kontrolu zavřené polohy oken ve velkých budovách.  
  Zimní / letní větrání umožňuje zkrácení chodu křídla při jeho vyklopené poloze (ventilaci). Vyklopení křídla lze jednoduchým způsobem změnit ze standardních 160 mm na 40 mm. Na již namontovaná okna lze tato funkce doplnit i dodatečně, protože všechna OS křídla jsou na toto standardně připravena.  
 

Okna lze též dovybavit brzdou křídla včetně omezovače otevření. Díky tomuto prvku zůstane křídlo otevřené přesně v té poloze, ve které si přejete (nebude se samovolně zavírat nebo naopak otvírat), a zároveň je tím chráněno křídlo i špaleta před vzájemným otlučením.   

  Balkónové dveře mohou být osazeny pojistku proti samovolnému otevření, kterou využijete, zejména když jdete ven a potřebujete za sebou přivřít dveře. Tato pojistka má seřiditelnou sílu a je vyřazena z funkce při vyklápění, kdy by její překonávání bylo nepříjemné.   
  Okna lze okovat pomocí tzv. skrytých pantů, což zaručí jejich výjimečný vzhled. Zároveň toto řešení umožňuje okovat i okna, kde by na klasické panty nebylo místo.