STYLOVÁ OKNA ANTIQUE

Zobrazeno v Plast

Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates

Vybrat vhodná okna pro památkově chráněnou budovu často představuje problém. Na jedné straně je třeba zohlednit moderní technické požadavky jako je tepelná a protihluková izolace, na druhé straně je třeba dodržet podmínky památkářů, aby byl zachován historický vzhled těchto budov. Pro plastová okna jasně mluví jejich dlouhá životnost, snadná údržba, technické vlastnosti a nižší pořizovací náklady, pro dřevěná okna zase jejich jedinečný vzhled.

Stylová okna Antique Vaše dilema snadno vyřeší a jsou jasným důkazem toho, že i s plastovými okny se dají dělat kouzla. Obyčejné plastové okno by na památkově chráněné budově vypadalo nepatřičně, rušivě. Proto v těchto případech využíváme zejména následujících zjemňujících prvků:

  • Krémově bílá fólie, která má jednak jemnou strukturu dřeva, jednak není tak zářivě bílá jako klasické plastové okno. (Po pečlivém uvážení možno použít i jiné druhy fólií.)
  • Místo běžně používaných profilů jsou použity profily pohledově užší (křídla, štulpy i vodorovné poutce), aby celkový vzhled okna nepůsobil mohutně, ale naopak lehce, vzdušně, jako původní dřevěná okna.
  • Použití přídavných ozdobných prvků – okapnic na dolní část křídla, speciálně profilovaných vodorovných poutců, přídavných ozdobných prvků na štulpové profily atd.
  • Odvodnění oken je řešeno směrem dolů skrz rám přímo na vnější parapet, čímž odpadá použití plastových odvodňovacích krytek v dolní části rámu.

Díky výše zmíněným prvkům běžný laik nemá šanci poznat, že se jedná o plastové okno. Po předchozí dohodě s Ústavem památkové péče lze tato okna osazovat i do míst, kde běžná plastová okna nejsou dovolena.

Referenční stavba pro tento druh oken: Nová 16, České Budějovice